28 липня 2010 року, в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, у виставковому корпусі №1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкрилася виставка "Спадок святого князя Володимира".
У експозиції представлено близько 150 пам'яток Х-ХХ століть з колекції Заповідника, Музею "Православна Україна" Київської Митрополії та особистої збірки Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира (Сабодана). Це - ікони, фрески, літургійне шитво, вироби з металу, археологічні знахідки, що висвітлюють історичні віхи вшанування пам'яті Хрестителя Русі - святого рівноапостольного князя Володимира.
Впровадження християнства у 988 р. визначило розвиток нашої держави протягом тисячоліть. Були засновані православні обителі як місце духовного подвигу, першим з яких став Києво-Печерський монастир. Про ствердження християнського віросповідання та зростаючого шанування вітчизняних святих у Київській Русі свідчать невеликі натільні іконки, ладанки, хрести та панагії з образами Христа та Божої Матері, свв. муч. Бориса і Гліба.
Гідним продовжувачем духовної справи св. Володимира був митрополит Київський Петро Могила (1596-1646 рр.). Саме ним відновлені київські церкви, пов'язані з ім'ям рівноапостольного князя: Десятинна, де під час відбудови було знайдено мощі святого князя, та Спаса на Берестові. На виставці експонуються фрески XVII ст. з церкви Спаса.
Черговою віхою у примноженні духовного спадку великого київського князя Володимира став період українського бароко. Демонструються твори релігійного мистецтва ХVІІ-ХVІІІ ст. - ікони, стародруки з гравірувальними зображеннями Києво-Печерської лаври, князя Володимира та місцевих святих.
У експозиції гідне місце займають пам'ятки ХІХ-ХХ ст. Це, зокрема, унікальна плащаниця, вишита Оленою Праховою за ескізом В. Васнєцова для Володимирського собору у Києві, а також пам'ятні видання та відзнаки, пов'язані з 900-, 950- та 1000-річчям Хрещення Русі.