Духівник Фонду підніс молитву про примирення суспільства та церков в Україні

 

Духівник Фонду підніс молитву про примирення суспільства та церков в Україні

Останніми днями в суспільстві поширився неспокій через повідомлення про ймовірнупередачу споруд Києво-Печерської лаври з юрисдикції Української Православної Церкви до Київського Патріархату. З цього приводу духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр звернувся із відповідним словом.

У той же час, митрополит Олександр за богослужінням у Спасо-Преображенському соборі Києва підніс молитву про примирення і суспільства та церков в Україні.

Нагадаємо, що від початку збройного конфлікту на Сході, з благословення владики Олександра, у Преображенському соборі перед іконою покровителя воїнства - великомученика Георгія, щопонеділка служиться молебень про мир в Україні.Молитва про примирення суспільства та церков в УкраїніГосподи Боже Вседержителю, споглянь на нас, грішних і недостойних чад Твоїх, що згрішили перед Тобою, прогнівили благість Твою, накликали гнів Твій праведний на нас, та впали в глибину гріховну. Ти бачиш, Боже, неміч нашу й скорботу душевну, знаєш розпусту умів і сердець наших, зубожіння віри, відступлення від заповідей Твоїх, примноження негараздів сімейних, роз’єднання і розбрати церковні. Ти бачиш печалі й скорботи наші, які від хвороб і бід походять. Але, Премилосердний і Людинолюбний Господи, напоуми, настанови й помилуй нас, недостойних, просвіти розум наш світлом вчення Євангельського, зігрій серця наші теплом благодаті Твоєї й направ до виконання заповідей Твоїх. Виправи життя наше гріховне, втамуй розбрати й негаразди, втихомир бої та кровопролиття. Збери розкиданих, розділених поєднай, позбавлених прихистку введи в домівки, голодних нагодуй, плачучих утіш, поранених зціли, полонених звільни, озлоблені серця пом’якши й до пізнання Тебе наверни. Тих, що на полі бою загинули, й усіх невинно вбитих в оселях Твоїх упокой і з праведними вчини. Мир державі нашій Україні, Церкві Твоїй і вірним чадам її подай, щоби єдиним серцем і єдиними устами прославили Тебе, Господа й Спасителя нашого, на віки віків. Амінь.