У Києві урочисто відкрили пам’ятник Блаженнішому Митрополиту Володимиру


 У Києві урочисто відкрили пам’ятник Блаженнішому Митрополиту Володимиру24 квітня 2016 року, у день свята Входу Господнього до Єрусалима або Вербну неділю, на території комплексу Спасо-Преображенського собору на Теремках відбулося відкриття пам’ятника Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

Пам’ятник встановлено перед соборною дзвіницею, яку 5 років тому Митрополит Володимир заклав саме у Вербну неділю. А сьогодні на першому поверсі дзвіниці діє меморіальний музей Його Блаженства.

Відкриттю передувала Божественна літургія, яку у Преображенському соборі очолив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та настоятель собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Йому співслужили: архієпископи Білогородський Миколай та Макарівський Іларій, єпископ Бородянський Варсонофій, а також духовенство храму і міста Києва.

По закінченні святкової відправи митрополит Олександр освятив монумент Митрополиту Володимиру. Перед цим духовенство відслужило заупокійну літію за спочилим Владикою Володимиром.

Після відкриття композиції духівник Фонду разом із фундатором собору Ігорем Лисовим, духовенством, прихожанами та гостями поклали квіти до підніжжя пам’ятника «великому сину Українського народу», - як зауважив у своєму слові митрополит Олександр.

Ініціатор встановлення пам’ятника Ігор Лисов наголосив: «Нам випала велика честь увіковічити пам’ять людини, яка зробила величезний внесок у розбудову Української Православної Церкви. Не сумніваюся, що Митрополит Володимир був святою людиною і ми всі повинні бути щасливими від того, що є його сучасниками».

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія владика Олександр вручив церковні нагороди людям, що потрудилися заради виготовлення і встановлення пам’ятника Блаженнішому Володимиру.

Зазначимо, що це перший пам’ятник спочилому Предстоятелю Української Православної Церкви. Автор – художник Юрій Левченко, працював над своєю роботою протягом 9 місяців. Його майстерність можна оцінити зайшовши до Спасо-Преображенського собору - саме він виконав унікальні мозаїчні полотна собору, до речі, їх площа найбільша серед столичних храмів.

Скульптор зобразив Митрополита Володимира у богослужбових ризах, правиця піднята для благословення, ліва - покладена на розкриту книгу Святого Письма. Фігура Митрополита виточена з граніту; обличчя, руки та хрест на митрі вилиті з бронзи.

Блаженніший Митрополит Володимир був Предстоятелем Української Церкви з 1992 по 2014 рік. За цей час в Україні побудовано тисячі храмів та сотні монастирів, понад 250 угодників Божих прославлено в лику святих, відкрито десятки богословських навчальних закладів, започатковано сотні церковних засобів масової інформації. Діяльність Церкви перестала бути обмеженою лише церковною огорожею – почали діяти синодальні відділи з опіки над незахищеними верствами населення (сиротами, людьми з вадами розвитку, ув’язненими). Люди різних професій почали отримувати допомогу та підтримку від Церкви – це і медики, і військові, і науковці. Сьогодні справи Блаженнішого Владики продовжує Фонд його пам’яті.

 

ПОВНИЙ ФОТОРЕПОРТАЖ ТУТ >>>