22 жовтня 2017 року виповнилося 270 років з дня упокоєння Київського митрополита Рафаїла (Заборовського). З цієї нагоди у Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася виставка-присвята видатному митрополиту. Назва виставки - «MIRA RES…» (з латини – «чудеса»). Ці слова промовляли ті, хто демонстрував численним гостям та паломникам нетлінні мощі Київського митрополита. Мореплавець, архітектор, іконописець, душпастир. Кожна грань цієї могутньої постаті українського православ’я XVIII століття знайшла відображення в експозиції.
Чільне місце зайняли експонати, надані Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира. Це Євангеліє 1735 року та Розпорядження Рафаїла Заборовського щодо господарчої діяльності у Софійському монастирі (папір, чорнила), датоване 1739 роком. Від імені Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира організаторів та гостей виставки привітала секретарка духівника Фонду митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра Ольга Заріцька:
«Сучасники порівнювали митрополита Рафаїла (Заборовського) зі світильником, що світить людям. Таким самим світильником для сучасників був і лишається Блаженніший Митрополит Володимир. У Євангелії від Матфея є слова: «не ставлять світильник під спудом, але на підсвічнику, щоб світив людям». Ми не маємо зараз поряд митрополитів (Володимира та Рафаїла), але ми маємо речі, пов’язані із ними. Ці речі також можуть стати для нас світильниками. Можуть стати нагадуванням про те, що проповідували митрополити, які добрі справи вони робили, як вони жили. Хочу побажати кожному відвідувачу виставки не лише милуватися чудовими витворами мистецтва, представленими у експозиції, а і відчути світло, яке вони випромінюють. І щоб постаті Київських митрополитів слугували кожному із нас прикладом».
Центральні експонати – елементи богослужбового одягу митрополита, віднайдені археологами під час розкриття його поховання у Софійському соборі у 1936 році, що зберігаються у фондах заповідника. Також експонати зі своїх колекцій надали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей історії України, Національний художній музей України та представник Федерації судномоделізму та судномодельного спорту України В. М. Гошко.
Виставковий проект є інноваційним. Кожен експонат окрім традиційних підписів українською та англійською мовами, має свій QR-код. Розпізнавши його за допомогою свого смартфону, відвідувач потрапить на сторінку з аудіофайлом – детальним описанням експонату. Виставка триватиме до 24 січня 2018 року.