8 квітня 2018 року, за ініціативою Посольства України у Лівані та особисто Надзвичайного і Повноважного посла Ігоря Осташа, та з благословення митрополита Бейрутського Еліяса (Ауді), духовенство Преображенського собору м. Києва звершило Пасхальну літургію українською мовою для української громади у соборному храмі монастиря Ель Нуріє. За богослужінням співав молодий київський хоровий колектив "Sine Nomine".
Дейр Сайдет ель Нуріє або монастир Божої Матері - найдавніший православний монастир Лівану, заснований за переданням ще у IV столітті. Він знаходиться на високій горі на березі Середземного моня в 60 кілометрах від столиці Бейруту. В обителі є шанований образ Божої Матері, чудом вцілілий під час пожежі, та чудотворна візантійська ікону Божої Матері, що мироточить з 1995 року.
Після відправи та традиційного для свята освячення пасхальних кошиків українсько-ліванська громада, священослужителі двох країн та представники Посольства України провели спільний великодній сніданок.
9 квітня, на другий день свята Пасхи, у кафедральному соборі святого Георгія міста Бейрута відбувся українсько-ліванський концерт церковного співу. Під час заходу пролунали церковні піснеспіви у виконанні ліванського хору "St.Romanos the Melodist". Український хор "Sine Nomine" окрім традиційних великодніх піснеспівів виконав українські народні пісні.
Від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира були подаровані копії образу святителя Миколая Чудотворця з робочого кабінету Блаженнішого Митрополита Володимира та вручені подяки усім, хто доклав зусиль для звершення спільної молитви. За любов та турботу до української діаспори в Ліванській Республіці та надану можливість підносити хвалу Богу рідною мовою у найбільше християнське свято Воскресіння Христове Подяки вручили митрополиту Бейрутському Еліясу (Ауді), настоятелю Георгіївського кафедрального собору отцю Роману Джубрану, духівнику монастиря Ель Нуріє отцю Георгію Сафіті, Саїду Юсіфу, Послу України в Лівані Ігорю Осташу та його раднику Андрію Корнійчуку. Кожен, хто молився за Літургією та кожен відвідувач концерту отримав на згадку подарунки від Фонду. Українські священнослужителі та хористи отримали подяки від посольства України в Лівані.
Нагадаємо, що пан Ігор Осташ нещодавно відвідував меморіальний музей Блаженнішого Митрополита Володимира та мав спілкування з духівником Фонду його пам’яті митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром. Свого часу Ігор Іванович очолював Українську амбасаду у Канаді, а нині на своїй посаді докладає максимум зусиль для встановлення дружніх стосунків між Україною та Ліваном, одним з ключових напрямків якого є духовне окормлення ліванських українців.