17 жовтня 2018 року, перебуваючи із паломницькою поїздкою у Греції, духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Троїцькому монастирі на острові Егіна (монастир святого Нектарія).
Митрополитові співслужили: намісник Ставропігійного монастиря прп. Паїсія Велічковського (м. Севастополь, с. Морозівка) архімандрит Гавриїл (Анісімов), духовенство Троїцької обителі.
Після відправи владика молитовно вклонився мощам святителя Нектарія Егінського, засновника цього монастиря (+1920).
***
Невеликий грецький острів Егіна став місцем, де близько століття тому, свої останні роки провів автор знаменитого церковного співу «Агні Парфене» - святитель Нектарій. Сьогодні все греки знають цього святого, а в самій країні немає міста, де б не було храму або каплиці на його честь. До слова, тільки на острові Крит, їх налічується близько сотні. По-дитячому щирою була віра в цієї людини. Коли в юнацтві майбутній митрополит Нектарій помирав від голоду, він написав листа «Іісусу Христу на небо», просячи про допомогу. Дивовижний лист побачив один багатій і, прочитавши, негайно допоміг юнакові. Усе життя святителя Нектарія Егінського сповнене чудес, гідних патериків великих святих давнини. Навіть після смерті молитви святого оберігали острів Егіну - місце його подвигу. Під час Другої світової війни німецькі літаки ніколи не бомбили Егіну, бо щоразу острів ховався від очей пілотів. Донині багато людей отримують зцілення від мощів святого, зокрема, від онкологічних захворювань. Один з таких випадків трапився в 2005 році в Києві, коли жінка за молитвами біля ікони святителя Нектарія з часткою мощей у церкві Різдва Богородиці на Печерську зцілилася від онкологічного захворювання і викликаної ним сліпоти.
Цього ж дня митрополит Олександр відслужив молебень з читанням акафіста перед чесними мощами святителя й цілителя Нектарія Егінського, помолився за здоров‘я онкохворих співвітчизників та всіх, хворих, хто потребує зцілення.
Після богослужіння паломники оглянули території обителі та відвідали музей святителя Нектарія, влаштованого у його будиночку. На згадку про відвідини духівник Фонду подарував насельницям монастиря кіот с частками мощів святіх.
18 жовтня митрополит Олександр разом з українськими паломниками відвідали Благовіщенський кафедральний собор Афін, де молитовно вклонилися чесним мощам священномученика Григорія, патріарха Константинопольського, та святої мучениці Філофеї Афінськоі.