Видане Фондом Мазепинське Євангеліє презентоване у Палаці гетьмана Кирила Розумовського у Батурині

Видане Фондом Мазепинське Євангеліє презентоване у Палаці гетьмана Кирила Розумовського у Батурині

6 вересня 2021 року факсимільне видання київського примірника «Книги Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє й освітлює» або Мазепинського Євангелія українською та арабською мовами було презентоване Палаці гетьмана Кирила Розумовського у Батурині на Чернігівщині, що є частиною Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Видання -  спільний проект Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Посольства України в Лівані та Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Під час презентації духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяславський і Вишневський Олександр та Надзвичайний і Повноважний посол України у Лівані Ігор Осташ передали примірник видання до музею, де тепер експонуватиметься. Таким чином, видана 313 років тому книга повернулся до Батурина - резиденції гетьмана Івана Мазепи.

Захід відбувся у рамках відзначення 30-річчя Незалежності України.

***
Книга належить до національної історичної спадщини. Видатна пам’ятка вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом. Довгий час цей символ духовного зв’язку України та Антіохії вважався втраченим у нашій державі. Але книга, видана колись спільними зусиллями видатного державного діяча та Церкви, нині отримала нове народження стараннями Посольства України в Лівані у співпраці з Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира та колективом Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Видання побачило світ завдяки праці багатьох людей: тих, хто віднайшов книгу, готував до друку і тих, хто на початку XVIII ст. створив цю унікальну пам’ятку. Все це свідчить про глибокий зв’язок поколінь і зв’язок православних християн України та Близького Сходу.

З питань замовлення звертатися за номером +380 (50) 357 75 34 або надіслати запит на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.