5 липня 2014 року відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан). Він 22 роки ніс послух Предстоятеля Української Православної Церкви, поклавши своє життя на вівтар служіння Богові, ближньому й Україні.
У 9-ту річницю упокоєння Архіпастиря Божественну літургію у Спасо-Преображенському собор на столичних Теремках-2 очолив Блаженніший Митрополит Епіфаній.
Його Блаженству спіслужили: духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, який останні шістнадцять років життя Блаженноспочилого Предстоятеля був його найближчим помічником, ієрархи Православної Церкви України, клірики собору, Переяславсько-Вишневської та Київської єпархій, запрошене духівництво.
Під час відправи були піднесені заупокійні молитви за приснопоминаємого Митрополита Володимира.
Після відправи Блаженніший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом настанови, у якому відзначив внесок Митрополита Володимира у розбудову єдиної Української Церкви:
"Кожна людина тут на землі обирає свою вічність. Вона володіє свободою, вона має право вибору і обирає - чи творити добро, чи творити справи милосердя до своїх ближніх, чи навпаки - чинити зло, проклинати і чинити щось зле по відношенню до своїх ближніх. Сьогодні ми згадуємо архіпастиря, Предстоятеля Української Православної Церкви, який трудився, який молився, який жив і мріяв, будучи українцем, мати свою незалежну помісну Українську Православну Церкву. Він робив все від нього залежне. Але нажаль він не дожив до того часу, коли Українська Церква справді стала незалежною, отримавши томос про автокефалію".
Митрополит Олександр висловив вдячність Блаженнішому Митрополиту Епіфанію за молитви та пам'ять про Блаженнішого Митрополита Володимира. Сьогодні пригадуються знакові моменти та настанови спочилого Архіпастиря, а молитви за нього підносяться у соборі щодня.
Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов зазначив: "Для історії нашого собору Блаженніший Митрополит Володимир є визначною людиною, він освячував наріжний камінь, освячував всі мозаїки, які в нас тут є. Саме з його благословення храм розписаний українською мовою - імена святих та уривки зі Слова Божого написані українською, а не слов'янською, як бувало зазвичай".
Після Божественної літургії перед пам’ятником Митрополиту Володимиру була відправлена заупокійна літія. Потому Митрополит Епіфаній з гостями відвідав музей приснопоминаємого Предстоятеля Української Церкви.