Коментар митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра щодо інциденту, який мав місце в місті Корець 23.06.2016 за участю народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новінського

У зв’язку з тим, що подія, яка відбулася в місті Корець, поблизу Корецького Свято-Троїцького жіночого монастиря 23.06.2016 р. набула широкого розголосу серед суспільства та в засобах масової інформації, вважаю доцільним повідомити наступне.

23.06.2016 р. в день вшанування Корецької чудотворної ікони Богоматері «Споручниця грішних» я звершував ранню літургію в теплому храмі Свято-Троїцького Корецькому жіночому монастирі. За пізньою літургією в соборному храмі, яку очолював Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій був присутній Новінський В.В. Ніяких приводів для спілкування я не подавав.

По закінченню обіду близько 14-30 я вийшов за територію монастиря у напрямку дому своїх батьків. Незабаром мене окликнув Новинський Вадим Владиславович, який у грубій формі запропонував «поговорити». Я відповів, що такого бажання не маю і зайнятий іншими справами, та поспішаю до батьківської домівки, де на мене чекають родичі. Після цього Новинський почав нецензурно ображати мене в присутності інших людей, які в цей час виходили зі святої обителі. Новинський В.В. у супроводі охоронців наздогнав мене та штовхнув декілька разів, продовжуючи ображати нецензурною лайкою з обіцянками «побити обличчя» та закликаючи піти за ріг монастиря, де він виконає свою обіцянку.

Аргументацію такої поведінки можна вивести із його слів, які були звернені в мою адресу: «Ты раскалываешь Церковь и лжесвидетельствуешь». Вважаю що малося на увазі під першим – надумана моя причетність до звернення депутатів верховної ради до вселенського Патріарха Варфоломія та буцімто у створенні Константинопольського екзархату в Україні, про що йшлося нещодавно у недружелюбних до України російських ЗМІ. Друге, а саме, «лжесвідчення» - вважаю, що малися на увазі свідчення, які я давав під час допитів в ГПУ щодо можливої причетності Новінського В. до справи відсторонення нині вже покійного Митрополита Володимира від займаної ним посади Предстоятеля та лобійування ним інтересів обрання нового молодого активного та лояльного до влади нового предстоятеля задля активної участі останнього у підготовці президентських виборів 2015 року.

В мою адресу сипалися погрози «розібратися зі мною» та нанести мені фізичних тілесних ушкоджень. Реакції на моє застереження що це відбувається при свідках і змусить мене звернутися до правоохоронних органів не послідувало. З допомогою своїх помічників я сів до власного авто, В. Новинський активно не полишав спроб продовжити цю деструктивну бесіду та намагався увірватися до мого автомобіля. На цьому наше спілкування завершилось.

Того ж дня за рекомендацією адвоката я звернувся в Корецький районний відділок поліції із відповідною заявою, в якій просив вжити заходів щодо Новінського В.В., народного депутата України від фракції Опозиційний блок», який нецензурно образив мене, намагався (провокував) бійку та погрожував фізичною розправою.

 

Олександр,
митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський,
духівник Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира