Виставка пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира у Софії Київській

 

Виставка пам’яті Митрополита Київського і всієї України Володимира - є спільним проектом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Національного заповідника «Софія Київська».

 

Виставка пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира у Софії Київській

Проект присвячено пам’яті Митрополита Володимира, якому цього року мало б виповнитися 80 років.

 

Експозиція покликана познайомити усіх охочих із Архіпастирем, який очолював Київську кафедру майже чверть століття, та залишив по собі теплі спогади у серцях віруючих.

 

Відвідувачі мають унікальну можливість побачити особисті речі 121-го Київського Митрополита – його богослужбове облачення (клобуки, митри, ризи, чотки, панагії та нагрудні хрести), архіпастирський посох, а також стародруки, ікони та інші твори мистецтва з особистої колекції Блаженнішого. На виставці представлені безцінні ікони XVII cт., серед яких справжня святиня – образ святих Зосими та Саватія Соловецьких із частинками мощей засновників Соловецького монастиря. Ще однією Святинею, яка представлена на виставці, є срібний хрест XIX cт. із часточкою Древа Хреста Господнього. Окрім цього, відвідувачі можуть побачити рідкісні ікони XIX ст., вирізьблені на мушлях, образ преподобного Сергія Радонезького XX ст. з батьківської хати Митрополита, ікону святого Миколая XVII ст., яка довгі роки знаходилася безпосередньо над робочим місцем київського архіпастиря у його кабінеті.

 

На виставці представлене робоче місце Блаженнішого з його резиденції у Києво-Печерській Лаврі та особисті речі, що оточували Митрополита у повсякденному житті: посуд, письмове приладдя, телефон, годинник, паспорт та багато інших речей.

 

Життєвий шлях Предстоятеля Української Православної Церкви ілюструють унікальні фото з його особистого архіву.

 

Експозицію можна відвідати за адресою: Київ, вул. Володимирська, 24, Музей «Будинок митрополита» Національного заповідника "Софія Київська". Час роботи: 10.00 – 17.00.

Виставка пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира у Софії Київській

Виставка пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира у Софії Київській

 

Експозиція 1-ї зали

 

 

Експозиція 2-ї зали