Під патронатом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира пройшов VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс парафіяльних колективів «Пентікостія»

 

 Під патронатом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира пройшов VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс парафіяльних колективів «Пентікостія»

 

Фестиваль започаткований з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у 2011 році, а нині проходить під патронатом Фонду його пам’яті, за підтримки БК "Будівельник" та компанії "Ліко-Холдінг". Назва «Пентікостія» (в перекладі з грецької – «П’ятидесятниця») вибрано не випадково, адже конкурс відбувається на свято Трійці або П’ятидесятниці. Мета проведення: знайомство з духовною православною музикою різних епох, різних композиторів; стимулювання покращення хорового приходського співу; обмін досвідом.

Розпочався фестиваль молитвою у Софії Київській на свято П’ятидесятниці, 4 червня 2017 року, а на другий день свята, коли Церква відзначає День Святого Духа, колективи-учасники фестивалю-конкурсу співали за Божественною літургією у Спасо-Преображенському соборі на Теремках, яку очолив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. У цьому ж храмі відбулося прослуховування конкурсантів.

5 червня ввечері в Успенському соборі  Києво-Печерської Лаври відбувся фінальний гала-концерт.

Вітаючи всіх присутніх, митрополит Олександр підкреслив, що Дух Святий, Котрий зійшов на апостолів і учнів Господніх, прийшов, щоби наповнити все Животворчою силою Божою. Дух Святий наділяє людину дарами, одним з яких є спів. Високопреосященніший владика побажав організаторам та учасникам конкурсу Божого благословення у трудах та починаннях, щоби співом прославляти Господа.

До складу журі увійшли: протоієрей Димитрій Болгарський – кандидат мистецтвознавства, кандидат Богослов’я, Заслужений діяч мистецтв України, професор; Олександр Тарасенко – хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору, Заслужений діяч мистецтв України; Наталія Кременюк – диригент дитячо-молодіжного архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці; артистка академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії; викладач ДМШ№2.

Цьогоріч у фестивалі взяли участь 20 парафіяльних колективів з різних міст України. Відкрив концертну програму переможець минулорічного фестивалю - хор Молодіжний хор «Надія» кафедрального собору «Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері Софії» м. Тернопіль (регент Наталія Процанін).

За вагомий внесок у творчий процес та розвиток фестивалю митрополит Олександр нагородив протоієрея Димитрія Болгарського відзнакою Фонду. 

Гран-прі VII фестивалю отримав хор Миколаївського собору міста Бердичева  під управлінням протоієрея Віктора Сватули.

Разом з дипломами всі учасники отримали сувеніри від Фонду пам’яті, а дитячі колективи ще й смачні подарунки - торти.

Директор фестивалю Дар'я Кириченко від організаторів Сергія Бакая та Наталії Ільченко висловила щиру подяку митрополиту Олександру за благословення та щорічну підтримку у такій важливій для Церкві справі; протодиякону отцю Богдану Гулямову  за меценатську допомогу у проведенні конкурсу.

Особливою несподіванкою для організаторів стала премія від "Ліко-Холдінгу" 20 тис. гривень на розвиток творчого колективу, яку ансамблю духовної та фольклорної музики “Многая літа” КНУКІМ м. Київа вручила Оксана Лисова.

Свято музики відбулося!


ФОТОАЛЬБОМ >>>