23 лютого 2015 року у православних християн розпочався Великий піст або Свята Чотиридесятниця (40 днів посту за прикладом сорокаденного посту Господа нашого Іісуса Христа в пустелі).
Великопісні богослужіння по-особливому впливають на душу, оскільки переважно мають покаянний характер і найбільш відповідають настрою душі людини, яка усвідомлює свою гріховність, кається і плаче перед Господом. Особливе місце займають богослужіння першого тижня Великого посту, які є більш суворими та покаянними.
Ввечері в перші чотири дні Великого посту на Великому повечір'ї відбувається читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Цей канон називається великим і за змістом, і за обсягом. Він містить в собі розповідь про різні епізоди Старого і Нового Завіту стосовно до душі людської, до її морального стану, спонукає утримуватися від зла і ревнувати про чесноти, наслідуючи добрим прикладам.
23 лютого духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр прочитав першу частину Великого покаянного канону св. Андрія Критського на великому повечір’ї у Спасо-Преображенському соборі м. Києва, 24 лютого – другу частину – у столичному храмі Всіх Святих, 25 лютого – третю частину – у соборному храмі Свято-Георгіївського Городницького Ставропігійного монастиря, 26 лютого – четверту (заключну) частину – у Спасо-Преображенському соборі.
В середу та п'ятницю першого тижня Великого посту митрополит Олександр звершив Літургії Передосвячених Дарів у Спасо-Преображенському соборі та храмі Всіх Святих.