За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси Герман

5 грудня 2017 року, до Всесвітнього дня волонтерів, Просвітницький Центр в рамках виставкової діяльності спільно із столичною Бібліотекою імені Миколи Реріха (вул. Єреванська,12), відкрив виставку дитячих картин юних художниць Каті Власової (олійний живопис) та Аліси Герман (петриківка).

Офіційна частина відкриття виставки розпочалась з вітального слова від імені духівника Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра. До авторів та гостей звернулась керівник Просвітницького Центру Фонду Ксенія Зозуля: - «Я дуже рада вітати вас дорогі діти та дорослі сьогодні на нашому святі добра та творчості. Ми обєднались навколо чудових картин творцями яких є унікальні за своїм характером та креативним світоглядом дівчатка – художниці. Вони подарували нам можливість в холодну зимову пору року, відчути тепло літнього сонечка. Я від щирого серця дякую усім партнерам та волонтерам за небайдужість, за виявлену любов до ближніх, і це особливо важливо саме зараз під час Різдвяного посту, адже це час для добрих справ».

 

За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси Герман
 
Також від імені духівника Фонду до присутніх з вітальним словом звернувся клірик Спасо-Преображенського собору м. Києва протоієрей Миколай Тишкун: – «У всіх нас є якісь особливі дари, таланти і здібності, дані нам Богом. Коли ми народилися, то отримали ці дари, таланти і здібності. Ми зобов’язані розвивати таланти, дані нам. Інколи може здатися, що у нас немає талантів, або що інші люди набагато більше обдаровані, ніж ми. Інколи ми не застосовуємо свої таланти, боячись, що можемо зазнати невдачі або наразитися на критику інших. Нам не слід закопувати свої таланти. Треба застосовувати їх. Тоді люди зможуть побачити наші добрі справи і прославляти Небесного Отця».

 

За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси Герман


 
По завершені офіційної частини за традицією Просвітницького Центру, усім учасникам та активістам були вручені пам’ятні імені Подяки та подарунки від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира. Святкової атмосфери цього дня усім присутнім додали виступи юних аритистів в тому числі: Ансамблю «Веселі нотки» Центру позашкільної роботи Святошинського району, художній керівник Некрасова Наталія Вікторівна з піснями «Кенгуру», «Міккі Маус» та «Капітан», виступ Аугустіни Тю з піснею «За лісами-горами» та  гра на піаніно Данііл Андрєєв - композиція «Щедрик».

 

За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси Герман


 
Особливо теплу та сімейну атмосферу заходу  відчули гості дякуючи господині закладу Завідуючій бібліотеки імені Миколи Реріха Світлані Петрівні Черновій, яка сьогодні особисто провела захід. Бібліотека має статус публічної бібліотеки для дорослих, однак для підвищення своєї соціальної значущості проводить велику роботу з усіма категоріями користувачів, — дітьми дошкільного віку, школярами, молоддю, старшим поколінням, творчими особистостями. Бібліотека створена в 1958 році. Присвоєне ім’я ХХІІ з’їзду КПРС. Ім’я зобов’язувало бібліотеку бути ідеологічно - просвітницьким центром мікрорайону. З незалежністю Україна пережила ще й інформаційну революцію. Люди відкривали для себе нові імена, нове бачення подій і вже відомих людей. Саме в ці роки була дуже велика зацікавленість постаттю М. К. Реріха, відомого художника, але не дуже відомого, для широкого загалу, філософа, мислителя, одного з творців  вчення «Жива етика». За бажанням і ініціативи громадськості і читачів бібліотеки 12 лютого 1992 року  бібліотеці було присвоєно ім’я Миколи Костянтиновича Реріха. Вона була і залишається єдиною в Україні бібліотекою імені М.К. Реріха.

 

За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси ГерманСьогодні до заходу також долучилась майстер - петриківського розпису Олена Скицюк, яка є вчителем Аліси Герман.  Олена Скицюк є продовжувачем славних традицій Марфи Ксенофонтівни Тимченко, відомої майстрині петриківського розпису вона є її донькою, а також  викладачем кафедри монументально-декоративного мистецтва Інституту прикладного-декоративного мистецтва і дизайну імені Бойчука та лауреатом премії імені Катерини Білокур та Сергія Колоса. Ім’я Марфи Тимченко займає особливе місце в історії української культури. Все своє життя вона свято зберігала традиції українського народного мистецтва та зробила величезний внесок у його розвиток. Впродовж свого довгого творчого життя художниця створила сотні оригінальних квіткових і сюжетних композицій на папері, картоні, порцеляні та полотні. На основі петриківського розпису Марфа Ксенофонтівна створила неповторний орнаментальний стиль, що захоплює надзвичайним колоритом, барвистим розмаїттям сюжетів та художньою витонченістю. Крім того, роботи родини Тимченко – Скицюк – Кулик вражають незбагненною добротою, любов’ю та теплом.

 

За сприяння Просвітницького центру Фонду в бібліотеці ім. Миколи Реріха відкрилася виставка картин юних художниць Каті Власової та Аліси Герман


 
В цілому захід пройшов у дуже теплій та родинній атмосфері. Як діти, так і дорослі отримали багато позитивних емоцій та нових знань в тому числі, про петриківський розпис, як бренд України на світовій арені. Колектив Просвітницького Центру висловлює подяку уім за підтримку в реалізації проекту, та бажає нехай Господь поверне вам із торицею за добрі справи.

Марафон просвітницьких зимово-різдвяних заходів продовжується. Колектив Просвітницького Центру Фонду запрошує усіх бажаючих приєднуватись до добрих справ.